Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2018!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2017

Našu výročnú správu za rok 2017 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón:+421 34 7733 292, +421 905 810 749 a +421 918 722 910 - chránené dielne
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová

O nás

Dom Svitania, n.o. v Jakubove je neštátne zariadenie, ktoré poskytuje svojim klientom sociálne služby v rehabilitačnom stredisku a zamestnávanie v chránenej dielni. Našou cieľovou skupinou sú mladí ľudia s mentálnym a kombinovaným postihnutím, starší ako 18 rokov.

Dom Svitania bol zriadený v roku 1997, má za sebou už dvadsaťročnú históriu a prešiel viacerými zmenami. Sme jediné zariadenie svojho druhu v regióne okresného mesta Malacky.

V rehabilitačnom stredisku poskytujeme sociálnu rehabilitáciu s cieľom pripraviť našich klientov na relatívne samostatný život v chránenom bývaní, ktoré je našim cieľom do budúcnosti.

V našich chránených dielňach pracuje v riadnom pracovnom pomere 16 mladých ľudí. Máme tri chránené dielne: montáž a balenie, krajčírstvo a kníhviazačstvo.

Pre dielňu montáže a balenia máme celoročný kontrakt s firmou, vyrábajúcou nábytok. Pre túto firmu skladáme nábytkové kovanie.

Chlapci v kníhviazačskej dielni vedia zviazať akýkoľvek textový materiál do knihy v tvrdej väzbe. Najčastejšie viažu zbierky zákonov pre obecné a mestské úrady, rôzne registre a iné. Vyrábajú tiež z lepenky originálne darčekové a úžitkové krabice rôznych veľkostí a tvarov, rámiky na fotky a iný doplnkový sortiment.

Krajčírky šijú v krajčírskej dielni široký sortiment textilného tovaru, napr.. obrusy, podušky, prestieranie, kuchynské chňapky, podušky na stoličky, rôzne vrecúška, súpravy na záhradný nábytok, tašky, papuče a iné.

V kreatívnom ateliéri vyrábame aj originálne, ručne robené pohľadnice s obálkami. Takéto pohľadnice predávame aj mnohým firmám v našom regióne.

Našim zákazníkom potvrdzujeme tzv. náhradné plnenie, t.z. že zákazka zadaná našej chránenej dielni im nahradí zákonnú povinnosť zamestnávať občana so zdravotným postihnutím. Za nezamestnávanie povinného podielu občanov s postihnutím platí firma "pokutu". Ak dá zákazku našej chránenej dielni, za tieto peniaze dostane výrobok alebo službu a zároveň podporí Dom Svitania, n.o. tým, že nám dá prácu. Naša chránená dielňa je zaregistrovaná v registri chránených dielní.

Našim cieľom do budúcnosti je v prvom rade trvalá udržateľnosť. Chceme ešte rozšíriť počet pracovných miest a prijať nových zamestnancov. Záleží to od mnohých okolností, ale veríme, že aj naďalej budeme mať dostatok práce a dobrých zákazníkov. 

KONTAKTNÉ ÚDAJE:

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79

Telefón:+421 34 7733 292, +421 905 810 749 a +421 918 722 910 - chránené dielne

E-mail:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová

Joomla Templates by Joomla51.com