6. mája sa v Trenčíne uskutočnili plavecké preteky VC mesta Trenčín zdravotne znevýhodnenej mládeže 2017. Zúčastnili sme sa aj my z Domu Svitania v Jakubove. Naši  pretekári Henrich Trajlínek a Dušan Novák sa neumiestnili na popredných miestach, zato mali z pretekov  veľmi pekné zážitky. Tu sú ich postrehy: …

Henrich:

Na plavárni bolo veľa súťažiacich, boli tam aj rozhodcovia a pekné dievčatá. Plával som 25 metrov voľný spôsob. Chcel som byť v dráhe pri brehu, lebo niekedy sa potrebujem chytiť niečoho pevného a poriadne sa nadýchnuť. Plávalo sa mi dobre, chcel som vyhrať, ale tentokrát sa mi to nepodarilo, mal som silnú skupinu, skončil som na 14. mieste. Dostal som medailu za účasť, bagetu, vodu vo fľaši, keksíky aj mapu Trenčína, takže bolo dobre. Pri bazéne sme sa fotili s primátorom Trenčína pánom Rybníčkom aj s pani europoslankyňou Žitňanskou.Poobede nás zobrala pani riaditeľka do cukrárne, dal som si parádnu zmrzku velvet kapučíno. Bola to super akcia, na budúci rok by som rád išiel zas, ale to je ešte ďaleko, robiť si takéto  plány.

Dušan:

Na plaveckej súťaži  v Trenčíne sme boli už druhý raz. Boli s nami aj naši kolegovia zo Vstúpte z Malaciek. Oproti minulému roku bola tuším lepšia voda, taká príjemnejšia. Išli sme sa prezliecť do šatní, bolo tam veľa  ľudí, ale mali to dobre zorganizované. Medzi súťažiacimi som stretol aj kamarátov zo Senca, z Lipského a aj jednu kočku z centrály. Plávalo sa mi nie až tak dobre, bol som nejaký stuhnutý. Toto leto chcem viac trénovať, aby som potom budúci rok na súťaži skončil lepšie. Po pretekoch sme sa boli poprechádzať po meste a zastavili sme sa v cukrárni. Dal som si dobrý veľký zákusok a potom ešte jeden malý. Domov sme prišli šťastne. Mal  som z toho dňa dobrý pocit.