10. -12. 10. 2014
hotel Sorea, Kráľovské údolie, Bratislava

Abilympiáda je súťažná prehliadka pracovných schopností a zručností, súťažiaci sú ľudia s rôznym typom postihnutia. Nezáleží na tom, či má súťažiaci zrakové, sluchové, telesné, mentálne či iné postihnutie, dôležitá je odvedená práca. Cieľom súťaže je dokázať zdravému obyvateľstvu, že aj človek s postihnutím môže byť rovnocenným partnerom pri vykonávaní pracovnej činnosti.

Na abilympiáde sme sa zúčastnili aj my z Domu Svitania, teda presne povedané Ľubko Jančí, ja – Kamilka Sestrienková a ako doprovod bola s nami naša pani riaditeľka.

S Ľubkom sme súťažili v disciplíne Reportážna fotografia. Hneď po príchode do hotela sme mali zachytávať súťažnú atmosféru abilympiády, ale aj priateľský a ľudský rozmer tohto podujatia. Ja som mohla ale fotiť až na ďalší deň, teda až v sobotu, lebo v piatok som si v Dome Svitania zabudla v počítači kartu do foťáka. V sobotu mi kartu požičali, tak som teda mohla fotiť. A veru sa to oplatilo. Získala som 1. miesto v kategórii Reportážna fotografia. Veľmi ma to potešilo, tento rok som bola na abilympiáde prvý krát a hneď výhra.

Bolo to veľmi pekné podujatie, všetci boli milí a priateľskí, rada sa zúčastním na podobnej akcii aj na budúci rok.

Kamilka Sestrienková